با دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش در زمینه‌های مختلف از جمله استخدام، مهاجرت، افزایش حقوق و مزایا، جایگاه اجتماعی، دریافت کارت بازرگانی، ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی، کارشناسی و موارد متعدد دیگر پیشرفت خواهید داشت.بنابراین برای دریافت دیپلم رسمی، قانونی و آسان با ما تماس بگیرید و از مشاوره تحصیلی رایگان استفاده نمایید. مشاورین مجتمع آموزشی جهت آماده پاسخگویی و بررسی کامل پرونده تحصیلی شما هستند.

دیپلم آموزش و پرورش
 

دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش

در کوتاه‌ترین زمان ممکن

با حداقل شهریه

دیپلم فنی حرفه ای

انواع دیپلم درسی آموزش و پرورش

 

دیپلم رسمی چیست؟ در کشور ما، وزارت آموزش و پرورش موظف به تعیین استانداردهای آموزشی و قوانین آموزشی می‌باشد. بنابراین دیپلم رسمی، دیپلمی است که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش باشد.

مدرک ششم و مدرک نهم چیست؟ دانش آموزان بعد از گذراندن ۶ سال ابتدایی موفق به دریافت مدرک ششم و بعد از گذراندن ۳ سال متوسطه اول موفق به دریافت مدرک نهم می‌شوند.

مدرک دیپلم رسمی شامل چند سال تحصیلی است؟ مدرک دیپلم بعد از گذراندن ۱۲ کلاس شامل ۶ سال ابتدایی(اخذ مدرک ششم)، ۳ سال متوسطه اول(اخذ مدرک نهم) و ۳ سال متوسطه دوم(اخذ مدرک دیپلم) به دانش آموز اعطا می‌شود.

انواع دیپلم درسی؟ گرفتن مدرک دیپلم از آموزش و پرورش شامل سه نوع دیپلم می شود که دیپلم نظری، دیپلم کاردانش و دیپلم فنی و حرفه‌ای است. اما لازم است بدانید که دیپلم فنی و حرفه‌ای صرفا مربوط به مدارس روزانه است. بنابراین فقط دانش آموزانی که طبق روال عادی بعد از سال نهم وارد هنرستان شوند امکان دریافت دیپلم فنی و حرفه‌ای را دارند.

دیپلم نظری، دیپلم کاردانش و دیپلم فنی و حرفه‌ای شامل چه رشته‌هایی هستند؟ دانش آموزان در ابتدای سال دهم تحصیلی میتوانند از انواع رشته های دیپلم یکی را انتخاب کرده و اخذ دیپلم نمایند. شاخه نظری شامل سه رشته می‌باشد و دانش آموزانی که وارد شاخه نظری می‌شوند، امکان دریافت دیپلم ریاضی، دیپلم تجربی و دیپلم انسانی را دارند. شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای شامل رشته‌های متنوع می‌باشند و دانش آموزانی که وارد شاخه کاردانش یا فنی و حرفه‌ای می‌شوند، امکان دریافت دیپلم کامپیوتر، دیپلم گرافیک رایانه، دیپلم حسابداری، دیپلم مکانیک، دیپلم گردشگری، دیپلم هتلداری، دیپلم ابزار دقیق، دیپلم نقشه کشی، دیپلم معماری، دیپلم مدیریت خانواده ، اخذ دیپلم تولید نهال و جنگلکاری ، اخذ دیپلم پرورش و تولیدات زنبور عسل و کرم ابریشم ، اخذ دیپلم تعمیر ماشین های ثابت کشاورزی ، اخذ دیپلم فرآورده های لبنی و … را دارند.

دیپلم رسمی آموزش پرورش نظام قدیم

تا سال ۱۳۹۱ در نظام آموزش و پرورش دبستان، راهنمایی و دبیرستان وجود داشت. و هر دانش آموز برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش باید ۵ کلاس ابتدایی، ۳ کلاس راهنمایی و ۳ کلاس دبیرستان یا هنرستان را می‌گذراند. در نتیجه نیازی نبود در مقطع دبیرستان تا سال چهارم دبیرستان را بخواند یعنی با ۱۱ سال تحصیل، مدرک دیپلم رسمی آموزش و پرورش دریافت می‌کرد. و در شرایطی که تصمیم به ادامه تحصیل داشت، باید حتما پیش دانشگاهی را هم میگذراند.

دیپلم-نظام-قدیم-چیست
دیپلم-نظام-جدید-چیست

دیپلم رسمی آموزش و پرورش نظام جدید

از سال ۱۳۹۱ تا امروز نظام ۶ – ۳ – ۳ برقرار شد که برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش، هر دانش آموزان باید ۱۲ سال تحصیلی را شامل ۶ سال ابتدایی، ۳ سال متوسطه اول و ۳ سال متوسطه دوم بگذراند. با توجه به این تغییر، تمام دیپلم‌های نظام جدید دوازده ساله هستند و دانش آموزانی که دیپلم نظام جدید دارند، بدون در نظر گرفتن رشته دیپلم، امکان ادامه تحصیل در رشته دلخواه خود را دارند.

نحوه دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش برای ترک تحصیلی‌ها، دیپلم ردی‌ها و جاماندگان از تحصیل

 

شرایط ورود به مدرسه بزرگسال و دریافت دیپلم رسمی فوری چیست؟

 در صورتیکه فرد در زمان معین(تا ۱۸ سال)موفق به دریافت دیپلم در مدارس روزانه نشده باشد.( دیپلم ردی‌ها، ترک تحصیلی‌ها) یا دانش آموزان زیر ۱۸ سال که به دلایلی مثل ازدواج کردن دانش آموز، اجبار دانش آموز به اشتغال برای امرار معاش، امکان ادامه تحصیل در مدارس روزانه را نداشته باشند، می‌توانند وارد مدارس بزرگسال شوند.

دیپلم نظری آموزش و پرورش بزرگسال

دریافت دیپلم کاردانش بهترین پیشنهاد برای بزرگسالان می‌باشد زیرا دانش آموزان برای دریافت دیپلم نظری( دیپلم ریاضی فیزیک، دیپلم علوم تجربی و دیپلم علوم انسانی) باید ۱۰۵ واحد درسی را بگذرانند. و در هر ترم تعداد واحدی که دانش آموز می‌تواند انتخاب کند نهایتا ۲۳ واحد است، بنابراین برای تکمیل ۱۰۵ واحد در دبیرستان حداقل ۲/۵ سال زمان نیاز است و این زمان بسیار طولانی است. همچنین دانش آموزان باید حتما در کلاسها شرکت داشته باشند تا بتوانند در امتحانات پایان ترم نمره قبولی را کسب کنند زیرا ۴ درس تخصصی، در هر رشته نظری به صورت نهایی برگزار می‌شود و دانش آموز باید نمره حداقل ۷ را برای قبولی در امتحانات نهایی کسب کند و معلمان هیچگونه دخالتی در دادن نمره کمکی به دانش آموزان ندارند چون برگه‌های امتحانی در حوزه‌های امتحانی اداره کل آموزش و پرورش تصحیح می شود.

بین دیپلم نظری و دیپلم کاردانش کدام بهتر است؟

با توجه به دو دلیل ذکر شده در بالا، بهترین انتخاب برای دریافت دیپلم فوری با تضمین قبولی، دیپلم کاردانش است، با ثبت نام در مجتمع آموزشی جهت می‌توانید برای دریافت دیپلم فوری، دیپلم کاردانش و دریافت مشاوره رایگان اقدام نمایید.

نحوه دریافت دیپلم کاردانش از آموزش و پرورش

نحوه-دریافت-دیپلم-کاردانش

طبق استاندارد مجموعه نهم سازمان فنی و حرفه‌ای، دانش آموزان جهت اخذ دیپلم کاردانش باید ۱۰۵ واحد درسی را بگذرانند، یعنی درحدود ۵۴ تا۶۲ واحد دروس عمومی و ۲۴تا ۴۲ واحد مهارت فنی و حرفه‌ای که تغییر تعداد واحدها در دروس عمومی و مهارت‌ها بستگی به انتخاب رشته دیپلم دارد. دروس عمومی را باید در مدارس شبانه یا آموزش از راه دور به صورت حضوری یا غیرحضوری پاس کنند و مهارت را در آموزشگاه فنی و حرفه ای بگذرانند. در مجتمع آموزشی جهت می توانید همزمان دروس عمومی و مهارتی را ثبت نام نمایید، و از کمک ویژه ما برای دریافت دیپلم بهرمند شوید.

در شاخه کاردانش، کارآموزان امکان گذراندن دروس عمومی و دروس مهارتی را به طور همزمان دارند، بنابراین مدت زمان اخذ دیپلم کار و دانش برای افرادی که قبلا دروس عمومی را پاس نکرده باشند در حدود یک سال و نیم است ولی افرادی که قبلا تعدادی واحد گذرانده داشته باشند می توانند با گذراندن یک مهارت ۶ ماهه در مدت زمان  کمتری دیپلم رسمی بگیرند.

دیپلم فنی و حرفه ای آموزش و پرورش

دانش آموزانی که بصورت عادی در مدارس روزانه تحصیل کرده اند و از نظر سنی بزرگسال محسوب نمی‌شوند و موظف به اخذ دیپلم شبانه یا بزرگسال نیستند می‌توانند برای گرفتن دیپلم فنی و حرفه‌ای در یکی از هنرستان‌های زیر نظر آموزش و پرورش دیپلم فنی و حرفه‌ای بگیرند. اما برای بزرگسالان، امکان اخذ دیپلم با عنوان دیپلم فنی و حرفه‌ای وجود ندارد. و فقط مجازبه دریافت مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای هستند.

نحوه دریافت معافیت تحصیلی برای آقایان

نحوه-دریافت-معافیت-تحصیلی-برای-اخذ-دیپلم-رسمی-آموزش-و-پرورش

برای کارآموزان آقا که اقدام به ترک تحصیل می‌کنند، بحث مشمول شدن به سربازی در نظام وظیفه وجود دارد. و به همین دلیل که مشمول هستند امکان ادامه تحصیل ندارد. اما با توجه به شرایط سنی و تعداد واحدی که گذرانده‌اند امکان دریافت نامه معافیت از سربازی برای ادامه تحصیل را دارند. بنابراین کارآموزانی که شرایط دریافت معافیت تحصیلی را داشته باشند، درخواست معافیت تحصیلی را از محل ثبت نام دریافت می‌کنند سپس با مراجعه به یکی از مراکز پلیس+۱۰، معافیت تحصیلی دریافت می‌کنند،مهمترین نکته در موضوع زمان است، بنابراین سریعتر برای ثبت نام و اخذ دیپلم رسمی، دیپلم کاردانش یا دیپلم فنی و حرفه‌ای اقدام نمایید. برای ثبت نام و دریافت معافیت تحصیلی می‌توانید به مجتمع آموزشی جهت مراجعه نمایید.

ادامه تحصیل در دانشگاه بدون کنکور

با دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش، دیپلم کاردانش و دیپلم فنی و حرفه‌ای در نظام جدید، راه برای ادامه تحصیل باز است، امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق دیپلم، کارشناسی و مقاطع بالاتر وجود دارد. بعد از اخذ دیپلم نظام جدید در هر شاخه‌ای، یعنی دیپلم نظری، دیپلم کاردانش و دیپلم فنی و حرفه‌ای می‌توانید بدون کنکور وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه علمی کاربردی یا دانشگاه آزاد شوید. البته در شرایطی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری را دارید باید در کنکور سراسری شرکت نمایید و بعد از قبولی در کنکور وارد دانشگاه شوید.

لطفا توجه بفرمایید: مهم نیست در چه رشته‌ای در مقطع دیپلم فارغ التحصیل شده‌اید، فقط با داشتن دیپلم نظام جدید ادامه تحصیل در رشته دلخواه خود را دارید. برای مثال هر فرد با دریافت دیپلم گرافیک رایانه نظام جدید امکان ادامه تحصیل در رشته حسابداری، کامپیوتر، گردشگری، هتلداری، مکانیک، معماری ، اخذ دیپلم تولید نهال و جنگلکاری ، اخذ دیپلم پرورش و تولیدات زنبور عسل و کرم ابریشم ، اخذ دیپلم تعمیر ماشین های ثابت کشاورزی ، اخذ دیپلم فرآورده های لبنی و … را دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که افراد در مقطع دیپلم رشته‌های آسانتر را که سریعتر هم به سرانجام می‌رسد انتخاب کنند و برای دانشگاه در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. همچنین بعد از کاردانی نیز در صورت تمایل می‌توانید تحصیل تا مقطع کارشناسی و بالاتر از آن را در رشته‌های متفاوت ادامه بدید.

فروش دیپلم تحصیلی

برای گرفتن مدرک دیپلم  عجله دارید؟ حوصله هم ندارید؟ پول هم که دارید؟ بنابراین به نظر شما بهترین راه خرید دیپلم هست، اگر تصمیم به خرید دیپلم دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از انجام این کار مقاله تهیه شده توسط آموزشگاه جهت درباره دیپلم فروشی را مطالعه بفرمایید، مدت زمان خواندن این مقاله پنج دقیقه است اما با خواندن این مقاله شاید بتوانید از افتادن در دام کلاهبرداران نجات پیدا کنید.

بهترین کار انتخاب، برای دریافت دیپلم،گرفتن دیپلم قانونی با استعلام واقعی است. چیزی که بعدا در هر مقطعی یا زمانی شما رو دچار مشکل نکند. از مشاوره رایگان و تخصصی استفاده کنید و درست و منطقی و بدون ریسک تصمیم بگیرید و عمل کنید. دیپلم معتبر و قانونی باید در سامانه تاییدیه تحصیلی-وزارت آموزش و پرورش قابل رویت و استعلام باشد.

مشاورین ما برای مشاوره تخصصی و ارائه بهترین راه‌حل برای دریافت دیپلم قانونی با استعلام واقعی مطابق پرونده شما آماده پاسخگویی هستند، برای دریافت دیپلم به آسانی البته با استعلام واقعی با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

شما می‌توانید بصورت آموزش از راه دور دروس خود را گذرانده و با ثبت نام در مرکز ما صرفاً در جلسه آزمون شرکت کنید. توصیه می‌کنیم با توجه به شرایط راحتی که مدارک قانونی دارند با خیال راحت به مراکز معتبر مراجعه و از راه قانونی اقدام نمایید. قیمت دیپلم فوری بنا به انواع رشته‌ها متفاوت است: شرایط و چگونگی خرید دیپلم را به دقت بسنجید.

رشته‌های دیپلم کاردانش 

برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش، رشته‌های متفاوتی وجود دارد، نکته اینجاست که در رشته‌های ارائه شده در مجتمع آموزشی جهت امکان دریافت دیپلم غیرحضوری و صرفا شرکت در امتحانات و ارائه کمک به کارآموزان وجود دارد. لازم بذکر است با توجه به این بخشنامه که هر فرد بدون در نظر گرفتن رشته دیپلم امکان ادامه تحصیل در رشته دلخواه خود را در دانشگاه دارد. و همچنین مهم نبودن رشته دیپلم رسمی برای ارائه به سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و اینکه صرفا داشتن دیپلم رسمی آموزش و پرورش مد نظر ایشان است. به کارآموزان پیشنهاد می‌کنیم رشته‌ای را انتخاب نمایند که با حداقل هزینه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و دریافت حداکثر کمک و حمایت مجتمع برای تضمین دریافت دیپلم رسمی، موفق به دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش شوند.در ادامه می‌توانید درباره رشته‌های محبوب برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش بیشتر بخوانید.

مشاوره رایگان

۰۹۰۴-۵۹-۵۹-۵۸-۱

۰۹۰۴-۵۹-۵۹-۵۸-۲

۰۹۰۴-۵۹-۵۹-۵۸-۳

تعداد زیادی از دانش آموزان در مدت زمان مشخص شده توسط آموزش و پرورش موفق به دریافت مدرک دیپلم رسمی آموزش و پرورش نمی‌شوند. و در اصلاح ترک تحصیل می‌کنند، اما در هر مقطعی که ترک تحصیل کرده‌اید امکان ادامه تحصیل برای شما مهیا می‌باشد.

مجتمع آموزشی جهت با بیش از ۱۵ سال سابقه در کنار شماست برای دریافت مدرک ششم، دریافت مدرک نهم و دریافت مدرک دیپلم رسمی آموزش و پرورش در کوتاه‌ترین زمان ممکن، با حداقل شهریه برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

تماس - مشاوره رایگان